14.3 C

Ξανά το πρωτάθλημα Νέων στις Σέρρες με του Κ-20 του Πανσερραϊκου

Ο Πανσερραϊκος υπερασπίστηκε τον τίτλο του και κατέκτησε ξανά το πρωτάθλημα Νέων με νίκη 1-0 επί του Παναιτωλικού στη Ριζούπολη. Η ομάδα κατέκτησε τον τίτλο του πρωταθλητή Νέων της Football League για δεύτερη σεζόν, αυτή τη φορά με νίκη επί του Παναιτωλικού με 1-0 χάρη στο γκόλ του Δημήτρη Μπονέρη στο 47ο λεπτό. Η ομάδα του Σάκη Αναστασιάδη για δεύτερη σεζόν φεύγει από το γήπεδο της Ριζούπολης με τρόπαιο, όπως έκανε και πέρσι με την Παναχαϊκή.

Οι παίκτες του Πανσερραϊκού σε ένα παιχνίδι που δεν είχε το απόλυτο πρωταγωνιστή κατάφεραν με το γκολ που σημείωσαν στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου να πάρουν τη νίκη, ενώ ο Παναιτωλικός που προσπάθησε να αντιδράσει μετά το τέρμα που δέχτηκε, δεν έκανε τις φάσεις για να στείλει την αναμέτρηση στην παράταση. Οι φάσεις που έγιναν ήταν λίγες ενώ και η ποιότητα της αναμέτρησης δεν ήταν σε υψηλό επίπεδο.

Έτσι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή Ευαγγέλου βρήκε τα λιονταράκια να πανηγυρίζουν την κατάκτηση του τροπαίου και σίγουρα ο Πέτρος Θεοδωρίδης που τους έβλεπε από εκεί ψηλά θα νιώθει υπερήφανος.