Έτοιμη η Π.Ε.Σερρών για το δημοψήφισμα
Date:
Σε πλήρη ετοιμότητα βρίσκεται η περιφερειακή ενότητα Σερρών για το δημοψήφισμα της ερχόμενης Κυριακής. Σήμερα οι σάκοι με το εκλογικό υλικό μοιράστηκαν στους δικαστικούς αντιπροσώπους και όλα είναι έτοιμα. Ωστόσο όπως παραδέχθηκε ο αντιπεριφερειάρχης Σερρών Γιάννης Μωυσιάδης δεν έλειψαν τα προβλήματα με τα υλικά που χρειάζεται η περιφερειακή ενότητα Σερρών, καθώς λόγω της αργίας των τραπεζών ήταν αδύνατη η προμήθεια τους με αποτέλεσμα να δανειστεί από την περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας.