12.6 C

Σέρρες: Ο Χρήστος Ρούμτσιος νικητής στα 60 μ. εμπόδια με νέο ατομικό ρεκόρ

Ο Χρήστος Ρούμτσιος (ΟΦΚΑ Σέρρες) ήταν αυτός που κατέκτησε το πρωτάθλημα στα 60 μ. με εμπόδια σημειώνοντας μάλιστα και έναν πολύ καλό χρόνο.

Ο αθλητής του Παναγιώτη Γούλα σημείωσε νέο ατομικό ρεκόρ τερματίζοντας σε 7.84 κι έδειξε πως το καλοκαίρι θα διεκδικήσει θέση στην ομάδα για το Ευρωπαϊκό Κ23. Στη δεύτερη θέση ήταν ο Γιάννης Καμαρινός (ΠΑΟΚ) με 8.09, ενώ τρίτος ήταν ο Αργύρης Κιάφας (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας) με 8.37 μετά από ακύρωση του Γιώργου Βασιλείου.

Ο Κώστας Δουβαλίδης δε συμμετείχε στον αγώνα, καθώς από την Τετάρτη είχε έναν τραυματισμό στον προσαγωγό. Ο αθλητής ταξίδεψε στην Αθήνα, ωστόσο δεν ήταν τελικά σε θέση να πάρει θέση εκκίνησης. «Πολύ χαρούμενος με τη νίκη, ήταν μια πολύ καλή σεζόν. Είναι η πρώτη μου χρονιά στα ψηλά εμπόδια και θεωρώ πως έχω πολλά ακόμη περιθώρια βελτίωσης. Συνεχίζω με όρεξη για τον ανοιχτό», είπε ο αθλητής.