13.2 C

Ε.ΚΑ.Σ.Α.ΜΑ.Θ. :Εύκολη νίκη για τα «λιοντάρια»!

Με μία ακόμη νίκη, συνέχισαν την πορεία τους στο Πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΑΜΑΘ,  οι «κόκκινοι» παίδες!

Ειδικότερα, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Παίδων της Ε.ΚΑ.Σ.Α.ΜΑ.Θ., ο Πανσερραϊκός Κρι Κρι επικράτησε του Ορφέα Ν. Σκοπού, στο εντός έδρας παιχνίδι που διεξήχθη στο κλειστό της Ομόνοιας.

Στο καθαρά αγωνιστικό σκέλος, το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο στο πρώτο ημίχρονο με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ. Στην επανάληψη ωστόσο, τα «λιοντάρια» πάτησαν γκάζι και ανεβάζοντας κατακόρυφα την άμυνά τους, επέβαλαν τον ρυθμό τους στον αγώνα, ξεφεύγοντας στο σκορ. Σαν αποτέλεσμα οι «κόκκινοι» παίδες πέτυχαν άλλη μία εύκολη νίκη έναντι του αντιπάλου τους με τελικό σκορ 73-44.

Ε.ΚΑ.Σ.Α.ΜΑ.Θ. :Εύκολη νίκη για τα «λιοντάρια»! Πανσερραϊκός Κρι Κρι – Ορφέας Ν. Σκοπού: 73-44

Αξιοσημείωτα αγώνα

• Ευχαριστούμε θερμά τον ιατρό του αγώνα κ. Σκαπαρδάνη Κωνσταντίνο

Επόμενη αγωνιστική για τους παίδες στις 24/11/2019, στο κλειστό γυμναστήριο της Ομόνοιας με αντίπαλο την ομάδα της Ακαδημίας Λευκώνα.

Δεκάλεπτα: 18-12,35-27, (ημιχρ) , 57-35,73-44 (τελικό)

Διαιτητές: Τσακιρίδης – Κεφαλάς