Μωυσιάδης : Η Π.Ε.Σερρών θα ενταχθεί στο προγραμμά αντιχαλαζικής προστασίας
Date:
Το θέμα της αντιχαλαζικής προστασίας του νομού Σερρών, τέθηκε στη συνάντηση που είχε στην Αθήνα, ο αντιπεριφερειάρχης Γιάννης Μωυσιάδης, με τη διοίκηση του ΕΛΓΑ. Αυτό που προέκυψε ως αποτέλεσμα από τη συζήτηση μεταξύ των δύο πλευρών είναι πως η Π.Ε. Σερρών θα ενταχθεί κανονικά στο πρόγραμμα της περιόδου 2020-2024, ενώ παράλληλα συζητήθηκε η πρόταση για την υλοποίηση ενός ξεχωριστού πιλοτικού προγράμματος που θα αφορά αποκλειστικά το Νομό Σερρών και το οποίο θα εφαρμοστεί από το 2016 ή το 2017 έως και το 2019.