29.7 C

Ο Θοδωρής Τσελίδης αποθεώθηκε από την ελληνική αποστολή στο Ολυμπιακό Χωριό

Ο Θοδωρής Τσελίδης έφερε στην χώρα μας το πρώτο της μετάλλιο στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισίου, με τον αθλητή του τζούντο να γνωρίζει αποθεωτική υποδοχή στο Ολυμπιακό χωριό από τα μέλη της ελληνικής αποστολής.

Ο Θοδωρής Τσελίδης κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία των 90 κιλών στο τζούντο, με τον ίδιο κατά την επιστροφή του στο Ολυμπιακό χωριό να αποθεώνεται από τους αθλητές της ελληνική αποστολής στους Ολυμπιακούς Αγώνες, οι οποίοι με αυτό τον τρόπο θέλησαν να συγχαρούν τον ίδιο.

Στο σημείο βρισκόταν και η κάμερα της Eλληνικής Ολυμπιακής Επιτροπής, η οποία ανέβασε στον επίσημο λογαριασμό της στο twitter σχετικό video.

Η υποδοχή του Τσελίδη, ήταν θεαματική, με αρκετούς μικρούς πυρσούς και κονφετί να κάνουν την εμφάνιση τους, για το πρώτο μετάλλιο της Ελλάδας στους Ολυμπιακούς Αγώνες του 2024.