Το πρώτο του παιχνίδι για το 2022, αναμένεται να δώσει την Τετάρτη ο Πανσερραϊκός, εφ’όσον ο covid-19 δεν φέρει νέα αναβολή της αγωνιστικής δράσης.

Οι ”κόκκινοι”, οι οποίοι δεν έπαιξαν, ακόμη, με Καρδίτσα και Πιερικό, φιλοξενούνται, για την 13η αγωνιστική, από τον Α.Ο. Ξάνθης, ο οποίος, το Σάββατο, είχε ανακοινώσει οκτώ κρούσματα κορονοϊού. Συνεπώς, η διεξαγωγή του αγώνα της Τετάρτης παραμένει αβέβαιη.

Πάντως, η Κ.Ε.Δ. όρισε, ως όφειλε, τους διαιτητές της αγωνιστικής, με τον Τσιάρα να διευθύνει τον αγώνα ανάμεσα σε Ξάνθη και Πανσερραϊκό.

Αναλυτικά οι ορισμοί:


Βόρειος Όμιλος

Τετάρτη 12 Ιανουαρίου (15.00)


Αν. Καρδίτσας – Βέροια (Δημ. Καρδίτσας, ERTFLIX)
Διαιτητής: Βεργέτης (Αρκαδίας)
Βοηθοί: Λιόντος (Ηπείρου), Μποζατζίδης (Μακεδονίας)
4ος: Βλάχος (Αν. Αττικής)


Πιερικός – Π.Ο.Τ. Ηρακλής (Α’ ΔΑΚ Κατερίνης)
Διαιτητής: Ψυχούλας (Βοιωτίας)
Βοηθοί: Φίλος, Δελής (Βοιωτίας)
4ος: Νικολάου (Αθήνας)



Ξάνθη – Πανσερραϊκός (Ξάνθη Arena)
Διαιτητής: Τσιάρας (Καβάλας)
Βοηθοί: Καμπερίδης, Κουκούμης (Καβάλας)
4ος: Τσιμεντερίδης (Κοζάνης)


Θεσπρωτός – Ολυμπιακός Β (Δημ. Ηγουμενίτσας)
Διαιτητής: Καδδάς (Αχαΐας)
Βοηθοί: Κακαφώνης, Οικονόμου (Αχαΐας)
4ος: Μπούμπας (Ηπείρου)


Καβάλα – Απόλλων Λάρισας («Ανθή Καραγιάννη»)
Διαιτητής: Λεωνίδας (Τρικάλων)
Βοηθοί: Μανασής (Τρικάλων), Κουβαλάκης (Δράμας)
4ος: Πουλικίδης (Δράμας)


Αλμωπός Αριδαίας – ΑΕΛ (Δημ. Αριδαίας)
Διαιτητής: Κακουλίδης (Θράκης)
Βοηθοί: Τζιότζιος (Θράκης), Σάββας (Σερρών)
4ος: Μέγας (Πιερίας)


Ολυμπιακός Βόλου – ΠΑΟΚ Β (Νεάπολης)
Διαιτητής: Ρηγόπουλος (Ηλείας)
Βοηθοί: Καραλής (Ηλείας), Φαλτάκας (Γρεβενών)
4ος: Τσαμούρης (Πειραιά)


Πέμπτη 13 Ιανουαρίου
Νίκη Βόλου – Τρίκαλα (Πανθεσσαλικό)
Διαιτητής: Μελτζανίδης (Ημαθίας)
Βοηθοί: Δέλλιος (Πέλλας), Κοττορός (Δωδ/νήσου)
4ος: Τσιοφλίκη (Λάρισας)


Ρεπό: Απόλλων Πόντου

Νότιος Όμιλος

Τετάρτη 12 Ιανουαρίου (15.00)

Κηφισιά – Ρόδος («Μ. Κρητικόπουλος»)
Διαιτητής: Τσαγκαράκης (Χανίων)
Βοηθοί: Δασκαλάκης (Ηρακλείου), Φραγκιαδάκης (Λασιθίου)
4ος: Στάμος (Ηλείας)


ΑΕΚ Β – Λεβαδειακός («Στ. Μαυροθαλασσίτης», ΕΡΤ3)
Διαιτητής: Μαλούτας (Ημαθίας)
Βοηθοί: Νατσιόπουλος (Μακεδονίας), Μαυραντωνάκης (Ηρακλείου)
4ος: Βρέσκας (Πιερίας)


Καλαμάτα – Ηρόδοτος (Δημ. Μεσσήνης)
Διαιτητής: Μπαΐλης (Πρέβεζας / Λευκάδας)
Βοηθοί: Δημόπουλος, Οικονόμου (Δυτ. Αττικής)
4ος: Αλάμπεης (Αθήνας)


Παναθηναϊκός Β – Αιγάλεω (Δημ. Ασπροπύργου)
Διαιτητής: Μπαϊρακτάρης (Αθήνας)
Βοηθοί: Αραβίδης, Τσολακίδης (Αθήνας)
4ος: Μαχαίρας (Αθήνας)


Καραϊσκάκης Άρτας – Καλλιθέα (Δημ. Αγίων Αναργύρων)
Διαιτητής: Σιντόρης (Θεσπρωτίας)
Βοηθοί: Φραγκούλης (Πρέβεζας / Λευκάδας), Κωνστάντιος (Εύβοιας)
4ος: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)


Εργοτέλης – ΟΦΙ (Παγκρήτιο Στάδιο)
Διαιτητής: Μπακογιάννης (Αθήνας)
Βοηθοί: Αϊναλής (Μακεδονίας), Δίπλαρης (Καρδίτσας)
4ος: Κουκουράκης (Χανίων)


Αστέρας Βλαχιώτη – Ζάκυνθος (Δημ. Σπάρτης)
Διαιτητής: Θεοχάρης (Θεσσαλίας)
Βοηθοί: Πλακάς (Δυτ. Αττικής), Αθανασοπούλου (Μεσσηνίας)
4ος: Καλατζής (Θεσσαλίας)


Διαγόρας – Χανιά (Δημ. Ρόδου)
Διαιτητής: Λάμπρου (Εύβοιας)
Βοηθοί: Πριόνας (Εύβοιας), Δέτση (Δωδ/νήσου)
4ος: Δραγάτης (Αν. Αττικής)


Με τη ματιά των Red Lions

Ακολουθήστε το epiloges.tv στο Google News και δείτε όλες τις
τελευταίες Ειδήσεις από τις Σέρρες, την Ελλάδα και τον Κόσμο.

Views: 68