Στην Αθήνα θα ταξιδέψει ο Πανσερραϊκός, για την πρώτη αλλά και μοναδική, φετινή του αναμέτρηση, με ομάδα της πρωτεύουσας.

Τα ”Λιοντάρια” θ’ αντιμετωπίσουν, την Κυριακή, στις 14:45, τον Ολυμπιακό Β’, στο ”Γεώργιος Καραϊσκάκης”, σ’ έναν αγώνα που θα μεταδοθεί, τηλεοπτικά, από την ΕΡΤ-3.

Οι παίκτες του Ζεράρ Σαραγόσα, με ανεβασμένη ψυχολογία, θα ”ψάξουν” το πρώτο ”διπλό” στο πρωτάθλημα, θέλοντας, παράλληλα, να διπλασιάσουν τις νίκες τους, βελτιώνοντας τη θέση τους, στον βαθμολογικό πίνακα.

Την αναμέτρηση θα διευθύνει ο κ. Κουκουράκης, από τον Σύνδεσμο Χανίων, με βοηθούς τους Αναστασάκη και Κόττορο, από τους Συνδέσμους Χανίων και Δωδεκανήσου, αντίστοιχα.


Αναλυτικά:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 4 Δεκεμβρίου

14:45 Απόλλων Λάρισας-Ηρακλής
Διαιτητής: Ψυχούλας (Βοιωτίας)
Βοηθοί: Φίλος – Δελής (Βοιωτίας)
4ος: Θεοχάρης (Θεσσαλίας)


14:45 Ολυμπιακός Βόλου-Πιερικός
Διαιτητής: Μελτζανίδης (Ημαθίας)
Βοηθοί: Φαλτάκας (Γρεβενών) – Δημόπουλος (Φλώρινας)
4ος: Τσοπουλίδης (Ξάνθης)

Κυριακή 5 Δεκεμβρίου

14:45 Αλμωπός-Θεσπρωτός
Διαιτητής: Πουλικίδης (Δράμας)
Βοηθοί: Τσακίρης – Κουβαλάκης (Δράμας)
4ος: Τσιμεντερίδης (Κοζάνης)

14:45 Νίκη Βόλου-Ξάνθη
Διαιτητής: Τακίδης (Κιλκίς)
Βοηθοί: Χαραλαμπόπουλος (Κιλκίς) – Νίκζας (Λάρισας)
4ος: Τσιάρας (Καβάλας)

14:45 ΠΑΟΚ Β-Αναγέννηση Καρδίτσας
Διαιτητής: Κακουλίδης (Θράκης)
Βοηθοί: Καραγιάννης – Τζιότζιος (Θράκης)
4ος: Γιουματζίδης (Πέλλας)

14:45 Τρίκαλα-Απόλλων Πόντου
Διαιτητής: Σιντόρης (Θεσπρωτίας)
Βοηθοί: Τσιλίκας (Αιτωλοακαρνανίας) – Κωνστάντιος (Ευβοίας)
4ος: Μπούμπας (Ηπείρου)

14:45 ΑΕΛ-Βέροια
Διαιτητής: Πολυχρόνης (Πιερίας)
Βοηθοί: Μηνούδης – Βρούζος (Πιερίας)
4ος: Τάσης (Ηπείρου)

14:45 Ολυμπιακός Β-Πανσερραϊκός
Διαιτητής: Κουκουράκης (Χανίων)
Βοηθοί: Αναστασάκης (Χανίων) – Κόττορος (Δωδεκανήσου)
4ος: Τσαγκαράκης (Χανίων)
Ρεπό: Καβάλα


Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 4 Δεκεμβρίου


14:45 Διαγόρας-ΑΕΚ Β
Διαιτητής: Στάμος (Ηλείας)
Βοηθοί: Κωνσταντόπουλος – Τριαντάφυλλος (Κορινθίας)
4ος: Τσαμούρης (Πειραιά)

14:45 Αιγάλεω-Ηρόδοτος
Διαιτητής: Κατόπης (Σάμου)
Βοηθοί: Ψύλλος (Λέσβου) – Πάγκαλος (Λασιθίου)
4ος: Ντάουλας (Δυτ. Αττικής)

17:00 Εργοτέλης-Παναθηναϊκός Β
Διαιτητής: Τσουκαλάς (Αθηνών)
Βοηθοί: Κάλλης (Αν. Αττικής) – Ισσα (Αθηνών)
4ος: Δραγάτης (Αν. Αττικής)

Κυριακή 5 Δεκεμβρίου


14:45 Αστέρας Βλαχιώτη-Καλαμάτα
Διαιτητής: Ρηγόπουλος (Ηλείας)
Βοηθοί: Καραλής (Ηλείας) – Κακαφώνης (Αχαΐας)
4ος: Καδδάς (Αχαΐας)

14:45 Χανιά-Κηφισιά
Διαιτητής: Κρασαγάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Δασκαλάκης Α. – Γαρεφαλάκης (Ηρακλείου)
4ος: Βλάχος (Αν. Αττικής)

14:45 Ζάκυνθος-Επισκοπή
Διαιτητής: Μπαΐλης (Πρέβεζας/Λευκάδας)
Βοηθοί: Οικονόμου Σπ. (Αχαΐας) – Αθανασοπούλου (Μεσσηνίας)
4ος: Φίτσας (Πρέβεζας/Λευκάδας)

14:45 ΟΦ Ιεράπετρας-Ρόδος
Διαιτητής: Νικολάου (Αθηνών)
Βοηθοί: Αραβίδης – Αλέξανδρος (Αθηνών)
4ος: Μαχαίρας (Αθηνών)

17:00 Καλλιθέα-Λεβαδειακός
Διαιτητής: Τζαμουτζαντώνης (Χίου)
Βοηθοί: Μάνος – Παραφέστας (Λάρισας)
4ος: Μπεκιάρης (Καρδίτσας)
Ρεπό: Καραϊσκάκης

Με τη ματιά των Red Lions

Ακολουθήστε το epiloges.tv στο Google News και δείτε όλες τις
τελευταίες Ειδήσεις από τις Σέρρες, την Ελλάδα και τον Κόσμο.

Views: 137