21.5 C

Πικρή η γεύση του αποτελέσματος: Πανσερραϊκός Απόλλων Παραλιμνίου 1-1(video)

Για μια ακόμη φορά ο Πανσερραϊκός δεν κατόρθωσε να κερδίσει τους 2 πολύτιμους βαθμούς μέσα στην έδρα του στον αγώνα με τον Απόλλων Παραλιμνίου καθώς ολοκληρώθηκε ισόπαλος με σκορ 1-1.

Ο προπονητής του Πανσερραϊκού Νίκος Νεντίδης στη συνέντευξη που παραχώρησε μετά την λήξη του αγώνα ανέφερε ότι οι παίκτες έπαιξαν χωρίς αποφασιστικότητα στο πρώτο ημίχρονο , ενώ στο δεύτερο παρόλο που είχαν την υπεροχή δεν κατόρθωσαν να δημιουργήσουν την κλασσική ευκαιρία που θα τους χάρισε την πολυπόθητη νίκη , χαρίζοντας τους έτσι τους 2 επιπλέον βαθμούς.

Το σκορ άνοιξε ο Απόλλων, με γκολ του Δημήτρη Γαϊδαρζτή στο 29ο λεπτό του αγώνα, για να καταφέρουν να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι προς το τέλος και συγκεκριμένα στο 80ο λεπτό με τον Φαμπρίτσιο Καρντόσο Κόντσι.

Έτσι, μετά την ολοκλήρωση του τοπικού ντέρμπι ο Πανσερραϊκός , έμεινε στο ισόπαλο αποτέλεσμα, χάνοντας συνολικά 4 βαθμούς , μιας και είναι η δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική που δεν κατορθώνει να επιτύχει νίκη εντός της έδρας του και να συγκεντρώσει τους βαθμούς που χρειάζεται ώστε να μπορέσει να οδηγηθεί στην άνοδο.

Ο Νίκος Νεντίδης ανέφερε ότι η ομάδα θα συνεχίσει τις προσπάθειες της για την βελτίωση της εικόνας της.

ΑθλητικάΠικρή η γεύση του αποτελέσματος: Πανσερραϊκός Απόλλων Παραλιμνίου 1-1(video)